wordpress mobil hızlandırmaÜcret ödemeden wordpress mobil site hızlandırma nasıl yapılır? Çok basit, beş tane eklentiyi indirin ve kurun. Sitenizde en fazla php 7.0 sürümü kurulu olması gerekir. Bu bilgi aklınızda bulunsun; php 7.0 üstü versiyonlarda her eklenti çalışmayabilir. Üsteki resim wordpress sitenin PageSpeed Insights testinde mobil test sonucudur. Alttaki resim ise, aynı sitenin masa üstü test sonucudur. Bu testleri yaparken sitede reklamları kaldırdım.

Siteye reklamaları yükledikten sonra; mobil 50-65, masa üstünü 89 puana kadar yükselttim. Burada önemli olan puan değil, testi geçmektir. Testi geçtikten sonra Google'un aradığı sonucu yakalmış oluyorsunuz. Bu sonuca ulaşmak için, her çeşit eklentiyi deneme yanılma yoluyla kullandım ve istediğim sonuca ulaştım.


Kullandığım eklentiler: WP-Optimize - Clean, Compress, Cache - a3 Lazy Load - Remove jQuery Migrate - CAOS ve WP deferred javaScript eklentileridir. Eklentilerin ayarlarını diğer yazılarımda paylaşacağım. Bu eklentilerden biri olmaz ise, Google'un geçer sonucunu yakalayamazsınız. Bendeniz, kod falan filan bilmem. Bu işe commodore,  amiga kullanarak başladım ve buralara kadar geldim. Hatırladığım kadarıyle ilk başlarda kendi sitemi iki kez çökerttim. 
 
Şimdilerde ise, böyle bir sorunum olmadı. Muazzam derecede internette okur ve okuduğum kafama yatarsa uygularım. Site hızlandırma konusunda yazı yazan sitelerin yazısını okumazdan evvel, test ederim. Testi geçemeyen sitelerin yazılarını dikkate almaz, güler geçerim. Bol şanslar, siz de okuyun.

Bu blogdaki popüler yayınlar

ctrl f tuşları ne işe yarar

nbsp nedir nasıl kullanılır

Cumulative Layout Shift (CLS) sorunu