tekrarlanan ana bilgisayar adları


Tekrarlanan Ana Bilgisayar Adları
Analytics raporlama sayfasının sağ üst köşesinde bir çan resmi var. O çan, google analytics bildirimlerini veriyor. Zahmet edipte bir kez olsun bakmadım desem, doğru olmaz. Önceden, o çanın üzerinde renkli rakam belirirdi. O vakit çanın üzerine tıklar ve bildirimi okurdum. Uzun zamandır çanın üzerinde rakam göremediğimden, ilgimi çekmedi. Bir gün şeytan dürttü çana tıkladım ve alttaki bildirimi okudum. Site Adı ve siteadı kendimin site isimi. Sizin sitenin adı ne ise, o yazacak.

Analytics Bildirimleri

Site Adı mülkü, tekrarlanan ana makine adlarından veriler alıyor. Tekrarlanan ana makine adlarından bazıları:

siteadı.com
www.siteadı.com

Tekrarlanan ana makine adları raporlarda ayrı satırlar olarak sayılır. Bu yüzden, farklı makine adlarından sitenizdeki aynı sayfaya giden isabetler, birden fazla satıra ayrılır. Birden fazla satıra ayrılmış veriler nedeniyle, belirli sayfalara giden trafik, gerçekte olduğundan daha düşük görünür.

Bu sorunun önüne geçmek için, tekrarlanan ana makine adlarınızın birinden, başka bir ada 301 yönlendirmesi ayarlamayı veya ana makine adlarından "www." kısmını ayıran bir ara ve değiştir filtresi oluşturmayı düşünün.

Sorunu çözmek adına araştırma yaptım ve aşağıda gördüğünüz kodu buldum ve  .htaccess dosyasına yapıştırdım.  siteadı yazan yerlere kendi sitenizin adını yazmayı unutmayın.

Kod:
RewriteEngine On
RewriteCond %{HTTP_HOST} ^siteadi.com
RewriteRule (.*) http://www.siteadi.com/$1 [R=301,L]

Yaptığım işlemin ardından birkaç gün sonuç alamadım. Aklıma kullandığım cache eklentisi geldi. Bu eklentinin cache dosyasını (resetledim) boşalttım ve bir süre sonra işe yaradığını gördüm. Tekrarlanan ana makine adlarından sorun yaşıyorsanız, benim izlediğim yolu izle ve sorundan kurtul kardeş.

Bu blogdaki popüler yayınlar

ctrl f tuşları ne işe yarar

nbsp nedir nasıl kullanılır

data-vocabulary.org schema deprecated uyarısı wordpress ve blogger çözümü