wordpress siteme giremiyorum


Beş yaşında, çok yazarlı wordpress bir sitem var. Geçenlerde site ile ilgili başıma gelen bir olayı paylaşayımda, belki aynı sorunla karşılaşan kardeşlerime ufacık faydam olur. Bilenler bilir, bilmeyenler için söylemiş olayım; bilgisayar ve wordpres yazılımı konusunda alaylıyım. Yani, çoğu şeyi deneme yanılma yolu ile öğrenmiş durumdayım. Sözünü ettiğim gibi geçenlerde yaşadığım olay karşısında hayli zorlandım, admin şifresiyle siteme girmek istedim. Yazdım kutucuklara gerekli şeyleri, şifreniz geçersiz diye her seferinde reddedildim. Oysaki, site normal yayınına devam ediyordu, bir problem yoktu.

Giriş yapmak için sitenin yazarlarlarını kullandım, yine reddedildim. Ardından filezilla ile sunucuya gireyim dedim, girdim orada sorun yok. Aklıma yeniden parola oluşturmak geldi, wordpresse bağlandım ve şifremi değiştirdim. Yeni şifre ile tekrar giriş yapmak istedim, başaramadım. Yazarların şifresini değiştirdim yine başaramadım. Cpanel'e girmeyi denedim ve sorunsuz açıldı. Oradan phpMyAdmin/wp-users sayfasını açtım ve gördüğümde bütün yazarların şifreleri birbirinin aynı kodlarla yazılmış olduğunu gördüm. Aslında md5 kodlarının farklı olması gerekiyordu, bu nedenle durumdan şüphelendim.

wp-users'ten bilinen kodları kullanarak şifremi sıfırlamak istedim. Ve şifre sıfırlama kodunu girdim ve kaydettim. Ardından, olayı çözdüm düşüncesiyle siteye giriş yaptım. Sonuç yine aynı, değişen bir şey yok. Son çare olarak, sitenin son SQL yedeğini yükledim ve olayı çözdüm. Siteme bu yolla giriş yapmış oldum ama, son 8 postum güme gitti ve yeniden yüklemek zorunda kaldım. Google indexsinin ilk sayfasında görünen son yazılarım sıralama kaybetti. Sorunun neden kaynaklandığını öğrenemedim ama, tek şey öğrendim; sık aralıklarla SQL ve wp- users yedeği almanın ne kadar önemli olduğunu..

Bu blogdaki popüler yayınlar

ctrl f tuşları ne işe yarar

nbsp nedir nasıl kullanılır

data-vocabulary.org schema deprecated uyarısı wordpress ve blogger çözümü