blog tanıtım siteleri


Blogunuzu henüz oluşturmuşsanız tanıtılmasına ihtiyaç vardır. İşe küçük resiminizi diğer bloglarda bulunan Google Friend Connect aracına ekleyerek başlamak gerekir. Sonrası, bildiğiniz gibi çeşitli bloglara yorum yazarak bağlantıyı sürdürmektir. İlk zamanlar blog listenizi oluşturmaya gerek yoktur. Zaman içerisinde blogunuz tanınmaya başladıktan sonra blog listenizi oluşturabilirsiniz. Blogculuk sabır işi, yılgınlığa ve ümitsizliğe kapılmayacaksınız. Bütün işler gibi başarınız için sürekli kafa yoracak ve çalışacaksınız. Her tür ilişki karşılıklı yarar ve çıkar doğrultusunda gelişir. Tek tarflı hareket, tek düze çalışır. Belirli süreden sonra tek düzelik, tıpkı gece saat'ın tıklaması gibi insanı rahatsız eder. Blog tanıtım siteleri tek düze çalışmazsa mutlaka blog tanıtımları için bir ihtiyaçtır.

Öncesinde aç kapa yaptığım dört bloğumu saymazsam, şu an kendi alanlarında blog tanıtımı yapan dört tane blogum var. Bu konuda fazlaca deneyim sahibiyim ve blog tanıtımının gerekli olduğunu düşünüyorum. Blogunuzu yeni kurmuşsanız veya günlük üç beş ziyaretçiden fazla kapınız çalınmıyorsa, blog tanıtım sitelerinden yararlanabilirsiniz. Başlangıçta tanıtım sitelerinin faydasını görürsünüz. Zaman içerisinde günlük ziyaretçi sayınız binleri aşarsa ve kayıtlı olduğunuz tanıtım siteleri sadece kendileri için çalışıyorsa, blogunuza zarar verebilir. Tanıtım sitelerini seçerken dikkatli olursanız, ömür boyu zarar görmez fayda sağlarsınız.

Onun için, kayıt olacağınız tanıtım sitelerinin çalışma prensiplerine dikkat ediniz. Tanıtım sitesi sayfasında blogunuzdan bir alıntı yayınlayabilir, bu doğaldır. Ve aynı sayfa içerisinde doğrudan blogunuza erişim için link vermesi gerekir. Yayınladığınız her yazı tanıtım sitesinde aynen yayınlanıyorsa, blogunuz klonlanmış koyuna döner. Konu hakkında fazla söze hacet yok, kafanızı çalıştırın. Tanıtım sitesine kendi isteğinizle yazı ekleyebiliyor, linkinizi koyabiliyor ve gerektiğinde postunuzu silebiliyorsanız böylesi sitelerden fayda sağlayabilirsiniz.

Bu blogdaki popüler yayınlar

ctrl f tuşları ne işe yarar

nbsp nedir nasıl kullanılır

data-vocabulary.org schema deprecated uyarısı wordpress ve blogger çözümü