yazı başlıkları


Blog yazarlığı yapmak zor iş. Postu yazacaksın, yazıya uygun resim bulacaksın, ya da resim çekeceksin. Bunları tek tek yazmanın bir anlamı yok, zaten bildiğiniz konular. Derdim, bloglarınıza yazı hazırlarken gelişigüzel başlık seçmeniz, yaptığınız en büyük hatanın olduğunu paylaşmaktır. Sizin için postlarınıza attığınız başlık sevimli olabilir, fakat google her başlığı sevmez. Daha doğrusu google'dan yapılan aramalarda insanlar aramalarını hoş başlıklara göre yapmaz.

Diyelim blogunuzda dolma tarifi veriyorsunuz, tarifin başlığını "Aysel'e yaptığım yalancı dolmam" yazıp ardınada bu :)) gülücükleri ya da ... noktaları iliştirirseniz, başından o postunuz aramalarda bütün şansını kaybeder. Pekiyi doğru başlık nasıl olmalı derseniz, hazırladığınız dolma hangi sebze ile ilgili ise o sebzenin adını kullanmalısınız. Örneğin; biber dolması, kabak dolması, lahana dolması gibi isimler vermelisiniz.

Hiçbir zaman yazı başlıklarınıza smiley denilen yüz işaretlerini ve noktalama işaretlerini iliştirmeyiniz. Yazı başlıklarınızda yapacağınız bütün hoşlukları yazınızın içinde yapınız. Blogunuza ziyaretçi çekmenin ön şartı, yazılarınızda doğru başlıklar kullanmanızdan geçer. Yazı başlıklarınızı seçerken doğru başlıkları kulanmanız, blogunuza fazlasıyle ziyaretçi çeker, unutmayınız.

Bu blogdaki popüler yayınlar

ctrl f tuşları ne işe yarar

nbsp nedir nasıl kullanılır

data-vocabulary.org schema deprecated uyarısı wordpress ve blogger çözümü