blog ziyaretçi sayısını arttırmak


Nette birkaç blogum var ve üç yıldır blog işleri ile uğraşıyorum. Bu işe fazlasıyle kafa yordum ve epeyce deneyim kazandım. Bloglarımın çoğu yemek tarifleriyle, diğerleri blogların tanıtımı ile ilgilidir. Yemek konusu hobim, yemek yapar ve yerim. Üç yemek blogum var, bir tanesi gün içerisinde 7000 ila 8000 bin civarında tekil ziyaretçi kabul eder. Diğerleri ise, yine gün içerisinde 1500-2000 ve 200-400 kişi arasında ziyaretçi çeker.

Dört tane de blog tanıtım blogum var. Bu blogların tek amacı, kayıtlı blogların tanıtımı ile kendi bloglarımın tanıtımına katkı sağlamaktır. Tanıtım blogları kayıtlı bloglara fazlaca ziyaretçi göndermez, fakat üzerlerinde link barındırmasından dolayı bloglara google nazarında itibar sağlar. Bu konu bir hayli uzun olduğundan şimdilik üzerinde durmak istemiyorum. Ziyaretçisi olduğunuz firikblog'u blogculara yardım amaçlı kurdum ve fazlacada ilgilenmiyorum.

Bu blogumu Google çok sevdi ve tuttu. Üzerinde 42 adet yazı var, daha yaşını doldurmadı ve günde 50-70 kişi ziyaret eder. Google pagerank değeri PR 3 ve yayınladığım her yazıyı google hemen indeksine alır ve ilk sayfasında gösterir. Anlattıklarımdan şuraya gelmek istiyorum. Bloglarınıza ziyaretçi çekmenin ilk şartı sade düzenlenmiş ve çabuk açılabilir bir bloga sahip olmanız gerekir. Google geç açılan bloglara aramalarından ziyaretçi yollamıyor, bunu aklınızdan çıkarmayın. Bloglarınızdaki yazılarınızı artırın ve yazı başlıklarınızı koyarken başlığınızı google arama motoruna yazın ve aratın.

Koyduğunuz yazı başlığı arama motorunda görünmüyorsa başlığınızı görüneni ile değiştirin. Yazılarınızda büyük boyutlu resim kullanmayın. Elinizden geldiğince diğer blogları ziyaret edin, yorum yazın, bu siteye katılın eklentisine avatarınızı ekleyin. Blogunuza blog listem eklentisini kurun ve diğer blogcularla irtibata geçerek karşılıklı link değişimi yapın. Son olarak şunu söyleyebilirim, yazılarınızı insanların ilgisini çekecek konulardan seçin. Yemek tarifi veriyor olsanız bile, kuru fasulye tarifini vermekten kaçınmayın. Kuru tarifini verin ama, diğer blogların verdiği kuru tarifinden farkınız olsun. Bu kadar yeter..

Bu blogdaki popüler yayınlar

ctrl f tuşları ne işe yarar

nbsp nedir nasıl kullanılır

data-vocabulary.org schema deprecated uyarısı wordpress ve blogger çözümü