verdiğim link başka pencerede açılsın


Yazı içerisinde, ya da sidebar (kenar çubuğu) üzerinde metin içerisinde verdiğimiz bir linkin üzerine tıklandığında bulunduğumuz sayfa içerisinde açılır. Tıkladığımız link bizim blogumuza aitse sorun değil, varsın açılsın. Tıklanılan link başka bir blog veya site'ye aitse, ziyaretçi linke tıkladığında blogumuzdan ayrılmış olur. Yani, verdiğimiz adres (link) sayesinde ziyaretçimizi kaybetmiş oluruz. Bu şekilde blogumuzdan ziyaretçi kaçışını önlemek için, verdiğimiz link üzerine tıklandığında adresin ayrı bir pencerede açılması için aşağıdaki kod'u kullanmalıyız.

<a href="blog adresi buraya" target="msn">başlık buraya</a>

Kod' nasıl kulanacağız: "blog adresi buraya" yazan yere vereceğimiz linki yazacağız veya yapıştıracağız; "başlık buraya" yazan yerede yazı içerisinde linki işaret eden kelime veya cümleyi yazacağız. Resimde görünen "bu linki" yazan yer yazının başlığına örnektir. Ona göre başlığınızı yazabilirsiniz. Bu kod yazdığınız postlarınız içerisinde ve blogunuzun kenar çubuğu (sidebar) üzerinde metin eklentisi içerisinde kullanılır.

Bu linke tıklayın. Açılan sayfada "Blogunuzun sayfa yüklenme hızını bu linki kullanarak test edebilirsiniz" cümlesi içerisinde bu "linki" tıkladığınızda yeni bir pencere açılır. İşte bu kod o işe yarar. Kodun nasıl kullanılacağını aşağıdaki resimler izah ediyor. Resimleri büyütün ve inceleyin.
Resim 1


Resim 2

Bu blogdaki popüler yayınlar

ctrl f tuşları ne işe yarar

nbsp nedir nasıl kullanılır

data-vocabulary.org schema deprecated uyarısı wordpress ve blogger çözümü