blogger blog listem eklentisi nedir


Bloglarımız üzerinde google'ın hazır olarak verdiği çeşitli eklentiler mevcut. Bu eklentilerin her biri, blog faaliyetlerimizde belirli bir amaça hizmet eder. Bu eklentilerin çoğunu google kendi yararına kullanır. Bazı eklentileri ise, blogcunun yararına kullanır. Bu eklentilerden blog listem eklentisi kendi bloglarımıza hizmet eder. Tabi ki, bu eklentiden yarar sağlamak için blogumuza kurmamız gerekir.

Kendi blog listemize aldığımız blogların linkleri, söz konusu linklere hizmet eder. Diğer blogların blog listesindeki kendi linkimiz ise, bizim blogumuza hizmet eder. Yani, blog listesi oluştururken karşılıklı linklerin bulunması gerekir. Sizin blog listenizde yer alan bir blogun, blog listesinde sizin linkiniz yoksa havanızı alırsınız. Onun için, blog listenizi bu gerçeği görerek hazırlayın.

Blog listem eklentisi ne işe yarar? Blogspot bloglarının en önemli eklentisidir, arama motorlarını yönlendirir. Google'dan arama yapıldığında (aranılan her ne ise) verilen arama sonuçları içerisinde bulunan blogların blog listesinde linkiniz bulunuyorsa, sizin blogunuzuda sonuçta yer alır. En az birkaç sayfanız bu vesile ile gösterilir. Tavsiyem, blog listem eklentisini blogunuza kurun ve karşlıklı link değişimi yapın.

Bu blogdaki popüler yayınlar

ctrl f tuşları ne işe yarar

nbsp nedir nasıl kullanılır

data-vocabulary.org schema deprecated uyarısı wordpress ve blogger çözümü