wordpress güncelleme sorunu


Wordpress siten varsa derdin var demektir. Wordpress'te kurduğumuz eklentiler ve zamanı geldiğinde wordpress sürüm yükseltmelerimiz başımıza dert olur. Gerek duyduğunuz eklentinizi güncelleştirdiniz, ya da wordpress'in sürümünü başarı ile yükseltiniz diyelim. Ne var ki, bir süre sonra sitenize giremiyor olabilirsiniz. Ve iş başa düşer, dert içerisinden dert beğenirsiniz. Bilirsiniz; "damdan düşenin halini kim bilir" damdan düşen, öyle ise izleyin.

Aklıma uydum, sitemin wordpress sürüm yükseltemesini el ile değil de otomatik yaptım. Ardından gerekli ayarlamaları yaptım ve her şey yolunda olarak bıraktığım sitem bir süre sonra hata vermeye başladı. Sitemi ne açabildim, ne de panele girebildim. Yaptığım her işlemin sonunda bir şeylerin yolunda gitmediğini belirten çeşitli iletiler aldım.Bunlardan biri "/public_html/wp-includes/pluggable.php on line 897" diğerlerinden bir tanesi " /public_html/wp-login.php on line 349" hatası. Bu hatayı gidermek için, .htaccess dosyasının ilk satırına ( PHP_FLAG output_buffering on ) komutunu ekledim ve sitem düzeldi. Aradan bir gün geçmedi, sitem eski sorunlu durumuna tekrar geçti.

İçinde bulunduğum sorunun ne olduğunu aradım, araştırdım ve çeşitli tavsiyeler aldım. Sorunumun " wp.config.php " dosyasının karakter kodlamasında oluşan hatalardan meydana geldiği söylendi. Bu sorunu çözmem için " wp.config.php " dosyasını FTP'den bilgisayarıma indirmemi, ardından Notepad++ edit programı ile açıp, dosyanın kodlamasını "ANSI" olarak değiştirip kaydetmemi ve tekrar dosyayı FTP'ye yüklememi önerdiler. Ben de denilenleri aynen yaptım. Şu anda sitem eski sağlığına tekrar kavuştu. Benzer sorunla karşılaşıyorsanız deneyimim yolunuzu aydınlatacaktır, tavsiye ederim.

Bu blogdaki popüler yayınlar

ctrl f tuşları ne işe yarar

nbsp nedir nasıl kullanılır

data-vocabulary.org schema deprecated uyarısı wordpress ve blogger çözümü