blogspot bloguna yazar nasıl eklenir


Blogger da, 100 kadar yazar sayısına sahip olabilirsiniz. Yazar olarak atadığınız kişileri isterseniz, blog yöneticisi olarakta görevlendirebilirsiniz. Bu tercih, tamamen seçiminize bağlı. Blogunuzda yazar olarak tanımlanmış kişilerin sınırlı yetkileri vardır. Eğer bu kişilere yönetici yetkileri verirseniz, blog üzerinde her tür çalışmayı yapabilirler. Yani, blogun sahibi 'efendisi' olurlar. Konu uzun, bizleri ilgilendiren blogumuza yazar veya yöneticiyi nası ekleyebileceğimizdir. Aşağıda verdiğim bilgileri uygulayarak blogunuza yazar ya da yönetici ekleyebilirsiniz.


1. Önce, Blogger: Kumanda panelinize giriş yapın,
2. Açılan pencereden Ayarlara tıklayın ve ardından izinlere tıklayın,
3. Açılan pencereden "yazar ekle" buton'una tıklayın,
4. Açılan pencerede boşluk alana yazar olacak kişinin e-posta adresini yazın, davet et düğmesine tıklayın ve oturumu kapatın,
5. Yazdığınız posta adresine e-posta yollanacak, o adrese gidin,
6. Gönderilen e-posta'da "Bu bloga katkıda bulunmak için şu adresi ziyaret edin" açıklaması altında bulunan linke tıklayın,
7. Açılan pencerede "Bu blog'a yazar olarak katılmak istiyorsanız, buradan Google Hesabınızda oturum açarak daveti kabul edin" yazısında ki "buradan" sözcüğü üzerine tıklayın.
8. Açılan kumanda panelinde yazdığınız e-posta adresinin kumanda paneli açılır. Buradan gerekli ayarları yapın. (Bu seçenek birazcık blogculukta deneyim gerektirir, en iyisi "kafanız karışmaması için" siz 9. maddeyi uygulayın)
9. Ya da, 7. sırada yazılan "Bu blog'a yazar olarak katılmak istiyorsanız, buradan Google Hesabınızda oturum açarak daveti kabul edin" yazısında ki "buradan" sözcüğü üzerine tıklayın ve Gmail sayfanızı kapatın. Doğrudan blogunuza giriş yapın. Kumanda paneli/ayarlar/izinler/blog yazarları kısmından yeni yazarın "yönetici ayrıcalıkları ver" seçeneğini tıklayarak açılan pencere "yönetici ayrıcalıklarını ver"i tıklayın. Ve güle oynaya blogunuzu kullanın.

Bu blogdaki popüler yayınlar

ctrl f tuşları ne işe yarar

nbsp nedir nasıl kullanılır

data-vocabulary.org schema deprecated uyarısı wordpress ve blogger çözümü