blogum neden geç açılıyor


Bilirsiniz insan hali; istasyonda tren, iskelede vapur, durakta otobüs bekleriz. Bu beklemelerin hiç birisi, bilgisayar karşısında oturup nette dolaşırken, tıkladığımız blogun açılmasını beklediğimiz kadar sıkıntı verici olamaz. Sizi bilmem ama ben, saçımı başımı yolarım sıkıntıdan. Her nedense, bilgisayarla uğraşırken geçtim dakikaları saniyeleri ararım. Çok sabırsızım, acaba sizler de öyle misiniz? Allahtan, blogum geç açılmaz ve geç açılmasına da fırsat vermem. Çoğu zaman söz ettiğim gibi fırsat buldukça nette dolaşırım. Özellikle yemek bloglarının daha fazla ziyaretçisiyim. Yemek tariflerinin al benisi kullanılan resimlerdedir. Bunu blog yazarı bilir ve postlarında çokca resim kullanır. Bir de kullandığı resim boyutları ne kadar büyükse, yemeğin sunumu daha canlı görünür. Bunlar, iş bilen blogcuların ince zekasının ayrıntılarıdır ve söz etmeye gelmez.

Bloglar neden geç açılır derseniz, bunun bir çok sebebi var. Esas sebebi, blog ana sayfasına fazla yüklenen resim ve eklentilerdir. Ayrıca, ana sayfa da açılacak sayfa sayısının çokluğundandır. Blogcuların büyük bir çoğunluğu, bloglarının geç açılmasına neden olacak sebeplere izin vermezler. Genellikle geç açılan blogları, yeni kurulmuş bloglar arasında gözlemliyorum. Fakat, geç açılan bloglar arasında tek tükte olsa, eski bloglar da mevcut. Geç açılan bloglar içerik yönünden ne kadar zengin olursa olsun ziyaretçi çekemez. Konu ile ilgili daha fazla bir şey yazmıyacağım, blog ayarları tercihi blog sahiplerine kalmış.

Yeni blogcular, Ana Sayfa'da gösterilecek sayfa sayısını aşağıda bulunan adımları takip ederek ayarlayabilirsiniz.
1. Önce, Blogger: Kumanda panelinize giriş yapın,
2. Açılan pencereden Ayarlara tıklayın,
3. Açılan pencereden Biçimlendirme sekmesine tıklayın,
4. Açılan pencerenin ilk satırında;

" En fazla şu kadar göster: Ana sayfada 3 kayıt .
Gün değeri seçilirse, 500 kayıtlık bir sınır uygulanır"

Seçeneğinde sayfa sayısını istediğiniz miktar ayarlayın ve değer olarak "kayıt" seçili olsun. Önerim; sayfa sayısı 3 veya 4'ü geçmemelidir.
5. Ayarları Kaydet'e tıklayın ve çıkın.

Bu blogdaki popüler yayınlar

ctrl f tuşları ne işe yarar

nbsp nedir nasıl kullanılır

data-vocabulary.org schema deprecated uyarısı wordpress ve blogger çözümü