bazı yazılar yorumlara nasıl kapatılır


Hiçbir şeyden çekmedim senden çektiğim kadar dedirtecek ve delirtecek güzellikte şu yorumlar. Çünkü, yorum denince karşınızda duran bir insandır. İsmini bilmeyebilir, ten rengini görmeyebilirsiniz. Ama o oracıkta, kaskatı durmakta yazdığı satırlar arasında, okumadan silip atamazsınız yazdıklarını. Elbette sözlerimin gideceği yer, kendini bilen ve gözleri gülen insanlar değildir. Kim ola ki derseniz, hemen söylerim tereddütsüz gözlerimi kırpmadan, onlar kavga uğuruna tırnaklarını birbirine sürtenlerdir. Acımasızdırlar, keskin nişancı ve hedeflerini hep onikiden vururlar. Bu tipler bizim bloglarımızda boy gösterir, sayfalarımıza yorum bırakırlar. Bloglarımızı yorumlara kapatmayacağımıza göre, kimi önlemlerimizi almalıyız.

bazı yazılar yorumlara nasıl kapatılır

Eğer yeni yayınlanacak bir yazı yazıyorsanız, yeni kayıt sayfasından "kayıt seçeneklerinden" yazınızın yorumlara açık olup olmadığını ayarlayabilirsiniz. Bu kayıt seçeneği tek yazınız için geçerlidir. Daha önceden yayınlanmış yazılarınızı etkilemez. Eğer, diğer yayınlanmış yazılarınızıda yorum konusunda özelleştirmek isterseniz "kayıtları düzenle" seçeneğinden tek tek yazılarınızı açıp, aşağıda bulunan adımları takip etmelisiniz. Kayıtları düzenle seçeneğinde "okuyucu yorumları" tercihleri, üç seçeneklidir.
İzin ver
İzin verme, varolanı göster
İzin verme, varolanı gizle

Yeni blogcular, bloğunuza yeni yazı yazarken, yazınıza özel yorum ayarlarınızı aşağıda bulunan adımları takip ederek yapabilirsiniz.
1. Önce, Blogger: Kumanda panelinize giriş yapın,
2. Açılan pencereden Yeni Kayıt'a tıklayın,
3. Açılan pencereden Kayıt Seçenekleri'ne tıklayın.
4. Açılan Okuyucu yorumları seçeneklerinden, "izin ver" veya "izin verme" seçeneğinden birini işaretleyin.

Bu blogdaki popüler yayınlar

ctrl f tuşları ne işe yarar

nbsp nedir nasıl kullanılır

data-vocabulary.org schema deprecated uyarısı wordpress ve blogger çözümü