yorum içinde link nasıl verilir


Blog gezmelerimizde çoğu zaman, bloglara mesaj bırakırız. Bloglara nasıl mesaj bırakılacağını herkes bilir. Bu konu ile ilgili elbette bilgi vermiyeceğim. Çünkü konumuz mesaj bırakmayla ilgili değildir. O zaman ne ile ilgili derseniz, onu söylerim. Blog dünyasından henüz tanıdığım yemek bloğu yazarı arkadaşım Nesrin, bloğuma bıraktığı mesajında soru soruyor. Bence çok önemli ve yerinde bir soru. Üstte bulunan resimde bu soru görünse de tekrarından zarar gelmez. Nesrin, bloglara yorum yazarken yazının içerisine link nasıl verilir diyor. Gördüğünüz resim içerisinde yazılan yorumda "böyle mi?" işaretli yerde link mevcut. İşte o link nasıl verilir? gayet basit.

Öncelikli olarak yorum yazacak bir blog bulmanız gerekiyor. Gözünüze kestirdiğiniz bloğun yorum gönder sayfasını açıyor ve mesajınızı gönlünüzün çektiği gibi yazıyorsunuz. Bu sırada, mesajınız içerisinde link vermek istediğiniz kelimenin olduğu yere aşağıda bulunan kodu yapıştırıyorsunuz.

<a href="URL">Başlık</a>

URL yazan yere, URL kelimesini silip üzerine istediğiniz linki yazıyorsunuz. Başlık yazan yere de, Başlık kelimesini silip istediğiniz kelimeyi yazıyorsunuz. Ya da, yazdığınız mesajın içerisinde ki bir cümle veya bir kelimeyi seçip verilen kodu giriyorsunuz. Nasıl kolayınıza gelirse; kodu dilediğiniz gibi kulanır ve bu arda kurbağa'yı hayırla anarsınız. Haydi kolay gelsin. 'resimli anlatım için tıklayınız'

Bu blogdaki popüler yayınlar

ctrl f tuşları ne işe yarar

nbsp nedir nasıl kullanılır

data-vocabulary.org schema deprecated uyarısı wordpress ve blogger çözümü