Blog reklam


Taş atıp kolun yorulmadan, oturduğun yerde hesabına dolar akıyor olması hoş duygu olsa gerek. İşte bu duyguyu bloglara alınan reklamlar yaşatıyor. Tezgahını kuruyorsun, yani bloğunu oluşturdun ve gereklerini yerine getirdin. İçeriğin dolu, dopdolu. Ziyaretçi trafiğini kontrol altında tutan canım yerli sayacın, insanları saymaktan başı dönmüş bitap vaziyette. Sen olanlardan habersiz, reklam sayfanda yapayalınız, yapılan tıklamaları saymaktasın. Hoş değil mi? dostlar başına. Anlatılanlar hayal mahsulü değil, tamamen gerçeğin yansıtılması. Evet, eğer sahibi olduğunuz blogları doğru kullanırsanız, dağıtılan reklam geliri pastasından payınıza düşeni alırsınız.

Nasıl mı?
Öncelikli olarak oluşturduğunuz bloğun hedefini belirlemelisiniz. Sonrası, bloğunuzu bu hedefe yönlendirmelisiniz. Diyelim ki, hedefimiz blogdan reklam geliri sağlamak olsun. Pekiyi o zaman, hedefe nasıl kilitleneceğiz. Gayet basit, bloğumuzu insanların izleyebileceği içerikle doldurmalıyız. Blog yazıları orijinal, kullanılan dil sade ve anlaşılabilir olmak zorunda. Hani derler ya, 'türünün ilk örneği' işte öyle bir şey. Bütün bunları yerine getirdikten sonra sabırla inatla beklemeliyiz. Zamana ve bloğumuzun günlük hit patlamasına ihtiyacı var. Bu patlamalar kolay olmuyor, o yüzden de dolar cebe dolmuyor.

Gerçek şu; bloglardan reklam geliri elde edebilmek için, bloğunuzu her gün üç binin üzerinde insanın ziyaret etmesi lazım. Bu üç bin ya da üzeri sayıda insanların arasında reklamlara tıklayanarın oranı, bin kişi de 10 ila 20 kişi arasında değişmektedir. Yani, bloğunuzda bulunan reklamlara gün içerisinde ortalama 30 kişi tıklamış olsa, bloğunuz 1 ila 2 ay içerisinde ancak 100 $ kazanç sağlayabilir. Bu süre, tıklanan reklamların kalitesine bağlı olarak değişkenlik gösterir. Anlatılanlar hayal mahsulü değildir, tamamen yaşanılmış gerçek olaylardan alıntıdır. Sonuç olarak, taş atıp kolun yorulmadan dolarlar hesaba yatmıyor.

Bu blogdaki popüler yayınlar

ctrl f tuşları ne işe yarar

nbsp nedir nasıl kullanılır

data-vocabulary.org schema deprecated uyarısı wordpress ve blogger çözümü