net framework nedir nasıl yüklenir

19 Mart 2011 Cumartesi


Net Framework, net platformunda yazılan programları bilgisayar üzerinde çalıştırmak için kullanılan, olmazsa olmaz programdır. Biz bilgisayar kullanıcıları bilgisayar sisteminin alt yapısını bilmek zorunda değiliz, ayrıca bu gerekli de değil. Bu işi bilip bilmemek, konunun profesyonollerini ilgilendirir. O yüzden, bizler kurulu düzeni çalıştırmaktan başkaca bir kaygımız olmaz. E öyle ise, net framework ne işe yarar derseniz onu hemencecik söylerim. Bir gün bilgisayarla çalışırken yolunuz "net framework" ile kesişebilir. Çünkü kurmaya çalıştığınız bir program size, programın çalışabilmesi için Microsoft® .NET Framework 2.0 veya Microsoft® .NET Framework 3.0 'ün gerekli olduğunu söyler. O sayede .net frameworktan haberdar olursunuz.

Ne var bunda, bende programı bulur kurarım diyeceksiniz. Evet, programı bulabilirsiniz fakat kuramanız kolay olmayacaktır. Elbette konu ile uzunca uğraştıktan sonra programı kurabilirsiniz. Uğraşıyı sizin yerinize biz yaptık, uğraşmanıza gerek yok artık. Eğer bilgisayarınızda Microsoft® .NET Framework 1.1 yüklü ve size de .NET Framework v2.0 gerekiyorsa buradan dotnetfx.exe programını download edip bilgisayarınıza kurmanız sorununuzu giderecektir. Ne kadar kolay değil mi?1 yorum:

elmalı kurabiye dedi ki...

blogspot engellemeleri hepimizi sinir etti.com adresi aldım ama bu sefer arşivimi yükleyemiyoruz.nerde hata yapıyoruz bilmem.
yeni adresim
www.nurayhobi.com
iyi günler.

Yorum Gönder

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.

 
 
 
 
Copyright © FİRİKBLOG